/ Областна администрация-Разград
Осем ученически отбора “Млад огнеборец” от общините Разград, Кубрат, Исперих, Завет, Цар Калоян и Лозница премериха сили, бързина и умения на спортна база „Гнездо на орли” - съобщават от пресцентъра на ОД на МВР-Разград.

Отборът на ОУ Никола Икономов  Разград стана областен първенец в състезанието Млад огнеборец
Областна администрация-Разград

Областното състезание бе организирано от РД “Пожарна безопасност и защита на населението”, Клубът по пожаро-приложен спорт и Регионалното управление по образование.

Отборът на ОУ “В.Априлов“-Исперих спечели областното състезание по защита при бедствия (СНИМКИ)

В него се включиха 80 млади огнеборци. За откриването на надпреварата пристигнаха заместник областният управител Евгени Драганов и началникът на РУО Ангел Петков.

Отборната надпревара по традиция премина в две дисциплини - “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”. Тимовете от по 10 състезатели бяха във възрастовата група от 12 до 16 години.

Включиха се два от община Исперих, два от Община Разград и по един от общините Завет, Кубрат, Лозница и Цар Калоян. Освен бързина и точност, децата бяха оценявани от журито и за специфични пожарникарски умения - преодоляване на препятствия, боравене със струйници, шлангове, съединители, изработване на специални възли.

Първо място спечели отборът на ОУ„Никола Икономов”-Разград с комплексен сбор точки 1012. Тимът, който ще представя Разградска област на републиканското състезание през септември, грабна и преходната купа на общински първенец.

На второ място се класира отборът на ОУ“Васил Априлов” - Исперих, който събра 995 точки. Трети в надпреварата останаха учениците от СУ“Христо Ботев” - Цар Калоян с 977 точки. За призовите места бяха осигурени купи, а за всички участници грамоти.