Минимална загуба за България в първия мач на националите на "Лудогорец Арена"
Минимална загуба за България в първия мач на националите на "Лудогорец Арена" / Радка Минчева
„А“ националният отбор на България отстъпи на Босна и Херцеговина с 0:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Лудогорец Арена" в град Разград -  съобщава сайтът на БФС. Въпреки неблагоприятните атмосферни условия теренът бе перфектно изчистен, като това се случи благодарение на огромните усилия на домакините от ПФК „Лудогорец“. Мачът бе първи за националния отбор извън столицата от август 2007 година и първа среща за „лъвовете“ през календарната 2018 година. За началото на мача Петър Хубчев заложи на нова тактическа схема – 3-5-2. През второто полувреме дебют за представителния отбор направи Кирил Десподов. В понеделник, 26 март, националният отбор ще играе приятелска среща с Казахстан. Двубоят ще се проведе във Фелчут, Унгария. Срещата ще започне в 19:00 часа.
В началото България имаше възможност да открие резултата, но шутът на Спас Делев с левия крак не притесни вратаря на гостите. В 12-ата минута Ивайло Чочев с глава прати топката над горната греда след центриране от корнер. В 16-ата минута реферът отсъди засада, след като Делев бе изведен от Попов и ударът му срещна гредата.
В 20-ата минута Дулиевич изведе Колашинац, който центрира остро, Кодро се хвърли на шпагат заедно с Николай Бодуров, след което топката рикошира в тялото на Васил Божиков и се спря в мрежата за 0:1.
В 23-ата минута капитанът Ивелин Попов даде добър пас на Георги Миланов, който от много добра позиция стреля в аут.
Три минути по-късно Михаил Александров пропусна сам срещу вратаря Шехич. Футболистът на "Арсенал" (Тула) стреля силно, но намери тялото на стража.
Малко по-късно Попов нанесе удар от фаул, но без да затрудни вратаря на босненците. В 36-ата минута силен шут на Александров бе избит от Шехич.
В 40-ата минута Кодро пропусна да удвои, когато от близка дистанция не уцели вратата на Пламен Илиев.
В 53-ата минута Пянич стреля над вратата. В 62-ата минута Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев замениха съответно Делев, Чочев и Миланов. Почти веднага след появата си на терена Десподов стреля в движение от добра позиция, но не намери целта
В 84-ата минута Пламен Илиев се намеси  и отрази удар на резервата Дени Милошевич. Две минути по-късно след центриране от корнер Симеон Славчев отклони топката с тяло и тя се отби от десния стълб на вратата на Шехич. При  последвалото разбъркване в наказателното поле Мартин Райнов опита да прати топката във вратата с ръка, което му донесе втори жълт и съответно червен картон. Това бе и последният съществен епизод в мача.

БЪЛГАРИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 0:1
0:1 Божиков (20-автогол)
БЪЛГАРИЯ: П.Илиев, Бодуров, Чорбаджийски (75-Ст. Попов), Божиков, Занев (82-Неделев), Миланов (62-Райнов), Александров, Костадинов, Чочев (62-Славчев),  И. Попов, Делев (62-Десподов).
Селекционер: Петър Хубчев
Босна и Херцеговина: Шехич, Колашинац, Мемишевич, Зуканович, Бичакчич, Сарич (46- Медунянин), Пянич, Бешич (84-Цимирот), Дулиевич (69-Закарич), Джеко (76-Превляк), Кодро (46-Милошевич).
Селекционер: Роберт Просинечки
Жълти картони: Чорбаджийски (56), Райнов (66)
Червен картон: Райнов (88)