Затвориха пътя между селата Храбрино и  Дедево
Затвориха пътя между селата Храбрино и Дедево / bnr.bg/plovdiv

Затвориха пътя Храбрино - Дедево, поради опасност от пропадане на настилката, съобщи за Дарик кметът на община „Родопи” Пламен Спасов.

На няколко места водната стихия е разрушила асфалтовата настилка и има опасност от пропадания. За да не възникнат пътно-транспортни произшествия се налага пътят да бъде затворен.

Спасов обясни, че жителите на Дедево в момента могат да използват единствено черен път, който свързва с.Дедево и с.Бойково, но и той е в много лошо състояние и по него може да се преминава единствено с джипове.

В момента се проучва възможността този път за бъде насипан с чакъл и заравнен, за да може хората безпрепятствено да се придвижват по него в посока Пловдив, но само ако няма затрупвания и свлачища, обясни кметът.

Пламен Спасов каза, че ситуацията в с.Храбрино е овладяна и разрушената пътна настилка почти е възстановена, като остава да се асфалтират само около 500 м, което ще се случи до края на деня.