Служебни министри откриват учебната година в Пловдив
Служебни министри откриват учебната година в Пловдив / снимка: Sofia Photo Agency, архив, Юлиана Николова

 

Четирима министри от служебното правителство се очаква да открият днес  учебната година в Пловдив. Присъствието си в училищата под тепетата са потвърдили министърът на земеделието и храните Васил Грудев, министърът на труда и социалната политика и вицепремиер Йордан Христосков, министърът на икономиката и енергетиката Васил Щонов и министърът на отбраната Велизар Шаламанов.

Земеделският министър ще присъства на откриването на учебната година във Френската езикова гимназия „Антоан дьо Сент- Екзюпери”. Пловдивската търговска гимназия пък ще посети социалният министър Йордан Христосков.

На откриването на Езикова гимназия „Пловдив“ ще присъства икономическият министър Васил Щонов, който е нейн бивш възпитаник, съобщи за Дарик директорът на елитната гимназия Николай Радев.

Военният министър  Велизар Шаламанов е завършил с отличие и златен медал Образцова математическа гимназия  „Акад. Кирил Попов” и ще даде там  старт на учебната година.  В програмата му са предвидени срщи с кмета Иван Тотев и областния управител Розалин Петков, както и посещение на 68-ма бригада "Специални сили".

В Пловдивска област първокласниците ще са 6363.Всички ремонти, с изключение на три училища, са приключили преди старта на новта учебна година.