Розалин Петков ще лобира за големите проекти на Пловдив
Розалин Петков ще лобира за големите проекти на Пловдив / netinfo

Новият областен управител Розалин Петков ще лобира за големите проекти на Пловдив, заяви самият той след офицалното решение да поеме поста на Венцислав Каймаканов.

Досегашният зам.-кмет на Пловдив с ресор икономика каза, че всяка сряда ще бъде в Министерски съвет, докато се отпуснат средствата, които иска община Пловдив за Колодрума и пътя Ягодово- Асеновград.

Петков благодари на служебния премиер и изрази надежда, че ще оправдае гласуваното доверие да бъде представител на държавната власт в Пловдив.

Новият губернатор определи като приоритетна работата с общините и допълни, че първо ще провери до къде са стигнали обществените поръчки за канализация и проектите за околовръстния път Царацово- Асеновград, удвояването на пътя Пловдив - Асеновград и Баня- Карлово.

Петков влиза утре в сградата на областната управа на площад "Никола Мушанов" в Пловдив.

На неговото място като зам.-кмет по окономиката  се очаква да бъде назначена Юлия Стоянова. Тя ръководи дирекция „Общинска икономика, здравеопазване и управление на отпадъците “.

Назначението й обаче няма да стане в следващите две седмици, каза кметът Иван Тотев. Пловдивският градоначалник очаква значително по-добра комуникация между общинската и областната администрация.

Досегашният областен управител Венцислав Каймаканов не бе открит за коментар.