С два гола на Гонзо, Левски отстрани Велбъжд при ветераните
С два гола на Гонзо, Левски отстрани Велбъжд при ветераните / Личен архив

Старши треньорът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо вкара два гола за победата на ветераните на синия клуб срещу "Велбъжд", в мач от 1/4- финалите на Републиканското първенство, игран на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Кюстендилци имаха първи положение за гол, като в 12-та минута Даниел Йорданов бе изведен, в ляво сам срещу вратаря Захариев, но удара му мина на сантиметри от страничната греда. Последваха силни минути за "Левски", в който първо Дончо Донев асистира на Гонзо за 1:0 в 26-та минута, а след това Георги Иванов подложи крак, след удар на Даниел Боримиров и отклони топката към вратата на "Велбъжд".

Удар на Евгени Йорданов от около 25 м срещна гредата в 48-та минута. Вратата на "Велбъжд" остана суха в минутите до края на мача и благодарение на отличните изяви на вратаря Атанас Атанасов.

"Левски" са по- класния отбор, но нашите футболисти се раздадоха докрай и направиха много силен мач", каза пред Дарик селекционерът Кирил Станков.

Съставът на "Левски": Валентин Захариев, Елин Топузаков, Предраг Пажин, Саша Симонович, Георги Славчев, Стефан Василев, Даниел Боримиров, Димитър Телкийски, Георги Иванов, Сашо Начев, Дончо Донев /Станислав Ангелов, Росен Крумов, Валентин Клинков, Георги Георгиев, Веселин Веселинов/.

Съставът на "Велбъжд": Атанас Атанасов, Иво Велинов /62 - Антон Селнички/, Ивайло Странджов, Станислав Стойов, Юлиян Максимов /70 - Иво Орлов/, Георги Станиславов, Красимир Владимиров, Георги Димитров, Евгени Йорданов, Иван Кашкин /40 - Антон Стойнев/, Даниел Йорданов.