РИК очаква от общините секциите за хора с увреждания и местата за агитация
РИК очаква от общините секциите за хора с увреждания и местата за агитация / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

Районната избирателна комисия в Кюстендил очаква от кметовете на всички общини, кои секции ще бъдат определени за гласуване на изборите на 25 май за хора със затруднения в придвижването и зрението. Необходимо е посочването и на телефон за връзка, каза председателят на РИК Красимир Петров.
"Тази секция не е задължителна за гласуване на хората с увреждания, тя е за удобство. Тези избиратели могат да пуснат бюлетината си и в секцията, където са разпределени по местожителство", коментира пред Дарик Петров.
РИК- Кюстендил очаква от всички общини и информация за местата, където могат да се поставят агитационни материали. Информацията ни е необходима, с цел взимането на решения, ако постъпят жалби за незаконна агитация, допълни Красимир Петров.