Купа Берое
Купа Берое / СКГ Велбъжд
Гимнастички на “Велбъжд” спечелиха отличия и си “свериха часовника” с конкуренцията на 8- мия международен турнир за Купа “Берое” в Стара Загора. Участваха над 400 гимнастички от 32 клуба, от страната и чужбина.

Габриела Машова се класира на първо място при децата, родени 2010 г., в Б категория. Те играят само съчетания без уред.

Купа Берое- Габриела Машова
СКГ Велбъжд

Нилана Колевска се класира на 6- то място в многобоя при девойките младша възраст, А категория, като се състезава и с по- големи от нея гимнастички. Нилана спечели сребърен медал на топка. Ралица Стоилова се нареди 6- та на въже. В тази категория се конкурираха 47 момичета.

Купа Берое- Нилана и Ралица
СКГ Велбъжд

Йоана Стоева е 6- та на топка, при девойките старша възраст, А категория. И в тази възраст бяха над 45 гимнастички.

Купа Берое- Йоана Стоева
СКГ Велбъжд

Много от българските клубове използваха турнира като контролно състезание преди важната Квалификация за категория- Елит, при девойки младша, девойки старша възраст и жени.
Следващият турнир, на който ще участват състезателки на “Велбъжд”- Кюстендил е “Ангелите на България”, организиран от ЦСКА.