Отборът на ПМГ-Кюстендил спечели 16-то областно състезание на младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец” / ОД ма МВР Кюстендил

Отборът на ПМГ спечели Областното състезание на младежките противопожарни отбори "Млад огнеборец" , което се проведе днес на стадион "Осогово" Кюстендил . Първенците от районните районния кръг - отборите на ПМГ - Кюстендил, ОУ "Христо Ботев" - с. Самораново, и СОУ "Аверки Попстоянов" - Рила, се бориха в две дисциплини за участие в Републиканското състезание на МПО, което ще започне на 5 юни в курорта Слънчев бряг. Отборът на ПМГ ще продължи участието си и в републиканския кръг. На второ място се класира отборът на ОУ "Христо Ботев" - с. Самораново, на трето - отборът на СОУ "Аверки Попстоянов" от Рила.

Отборът на ПМГ-Кюстендил спечели 16-то областно състезание на младежките противопожарни отряди Млад огнеборец

Областното състезание бе открито от зам.областния управител на Кюстендилска област Силвия Велкова, гости на проявата бяха Невяна Йонова - главен секретар на Областната управа и Мая Лехчанска , представител на Министерство на спорта.

Състезателите бяха наградени с купи, грамоти, медали, спортни пособия и екипи. Наградният фонд бе осигурен от Спортния клуб по пожароприложен спорт "Пауталия 160".