Емилиян Тодоров не успя да спечели квота за Олимпийските игри
Емилиян Тодоров не успя да спечели квота за Олимпийските игри / БФБ

Състезателят на кюстендилския клуб по борба "Васил и Георги Илиеви" Емилиян Тодоров не успя да спечели квота за Олимпийските игри в Лондон и от последния квалификационен турнир във Финландия. Той загуби на старта от при 66-килограмовите от китаеца Пан Зинг с 0:2 части (0:2, 0:1).

Световният и европейски шампион Христо Маринов донесе 9-та олимпийска квота за борците ни, в категория 84 кг.
България остана с 9 борци за олимпийските игри в Лондон. Страната ни ще има по 4- ма представители в свободния стил (55 кг, 60 кг, 66 кг, 74 кг) и класическия (55, 60, 84, 96) и един представител при жените (72 кг). Квотите не са поименни. В категория до 55 кг, в класическия стил квотата спечели кюстендилецът Александър Костадинов.