Министър Красен Кралев победителите на Световното по канадска борба в Благоевград / netinfo
Празникът на Димитровград обещава много емоции и за фитнес маниаците и феновете на силовите спортове, съобщиха от общината. Турнир по канадска борба съвместно с Българската федерация по канадска борба организира община Димитровград от 11.30ч. на спортен комплекс "Раковски" в първия ден от програмата по повод 70 годишнината на Димитровград.

В три категории - до 75кг., до 85кг. и над 85кг. състезателите мерят сили под съдийството на лицензирани съдии и на професионална маса в борба за най-големият награден фонд в България. За първо място са предвидени 150лв., за второ - 100лв., за трето - 50лв. както и медали за победителите.

Състезанието се провежда при изключителен интерес, като за турнира  в Димитровград пристигат състезатели от цялата страна. Желаещите да се запишат за участие могат да направят това на място.