Президентът ще открие Славейковите празници
Президентът ще открие Славейковите празници / Дарик Габрово

 

Президентът Георги Първанов ще открие тази вечер в Трявна Шестото издание на Националните Славейкови празници. Официалното откриване е от 18 часа пред сградата на Община Трявна. След това е предвиден концерт на Северняшки ансамбъл- Плевен. По традиция издателство "Захари Стоянов" ще представи най- новите си издания на изложба- базар по време на празничните дни. Кулминацията на тържествата е връчването на Славейковата награда.

Председател на журито тази година е проф. Цветан Ракьовски, а членове са миналогодишният носител на наградата Яница Радева, Рада Панчовска, Валентин Дишев и Йордан Евтимов.

За участие в националния конкурса за лирично стихотворение са постъпили 388 творби, със 146 повече от миналата година. Тази година за първи път в надпреварата участват българи, които живеят в Германия, Италия и Швейцария.

Добави ни в предпочитани източници в Google