1:1 между Янтра Габрово и Академик Свищов
1:1 между Янтра Габрово и Академик Свищов / Дарик Габрово

Отборът на „Янтра" Габрово направи 1-1 на стадион "Христо Ботев" срещу коравия тим на „Академик" (Свищов). Срещата между двата състава бе от седмия кръг на първенството в Северозападната "В" аматьорска футболна група и премина при много високо темпо.

И двете попадения в мача паднаха още през първата част. Малко изненадващо резултата откриха гостите от Свищов, които поведоха в 34 мин. след хубаво попадение на Мартин Методиев. 5 мин. по-късно футболистите на "Янтра" Габрово се върнаха в мача след точно изпълнена дузпа от ветерена Емо Георгиев-Льонката.

През второто полувреме габровските футболисти тотално надиграха своите опоненти, но липсата на шанс и късмет пред гола не им позволи да стигнат до трите точки. Отлични положения за гол пропиляха опитните Виктор Венков, Иван Лесев и Момичл Кинов.

Грешната стъпка на "Янтра" Габрово изпрати тимът на третото място в класирането. Лидер след този кръг вече е амбициозния отбор на Ботев Козлодуй.