По повод националния празник 3 март и честванията на 140 години от Освобождението на България, в Историческата експозиция на бургаския музей ще бъде подредена изложбата "Всичко, каквото съм сторил, сторих го за Отечеството". Фотодокументалната експозиция е на национален музей "Васил Левски" от Карлово.
Тя представя живота на Апостола, неговата дейност и изграждането на вътрешната революционна организация, провала през есента на 1872 година и трагичния завършек на неговия живот, включва копия на всички седем оригинални снимки на Апостола, факсимилета на негови писма, документи на революционната организация.
В нея можете да видите още снимки на дейци на организацията и ръководители на националноосвободителното движение, като Раковски, Каравелов, Ботев, репродукции на едни от най-популярните произведения на изобразителното изкуство и монументални паметници, посветени на Левски.
Изложбата ви очаква на улица "Лермонтов" 31 от 2 март до 18 май. Откриването е на 2 март, петък, от 16.30 часа.