/ Община Бургас
Баскетболистите от "Черноморец" разгромиха "Чавдар"-Троян в атрактивен и резултатен двубой от поредния кръг в първата петица на "А" група, преминал  кота 100. Пред ентусиазираните фенове в зала "Бойчо Брънзов", Още до почивката нашите натрупаха солиден аванс. Полувремето завърши при резултат 49:33.

Игрови минути записаха и всички резерви в отбора на "Черноморец", като един от тях - Паулин Жардим отбеляза 12 точки. Отличен мач изигра Робърт Георгиев, който беше близо до трипъл-дабъл, със своите 27 точки, 9 борби и 8 асистенции за солидния коефициент от 41 пункта. Георги Кендеров завърши с 16 точки, а бившият национал Христо Николов-Гларуса се отчете с 15 точки за едва 14 минути на полето.

Във временното класиране "Черноморец" заема второ място. В следващия кръг бургазлии приемат лидера "Академик София-2.