В община Бургас 52 машини са в готовност да почистват снега. Това съобщи Веселин Василев, директор на Дирекция "Управление при кризи, обществен ред и сигурност", цитирана от "Фокус". Две са ангажираните за тази дейност фирми.
Основната фирма, която отговаря за снегопочистването на територията на града. е "Титан". Проверка на машините и готовността на фирмите бе направена от комисия от общината на 22 ноември. Констатациите са, че всички са готови да поддържат пътната мрежа в добро състояние.
В наличност има 100 т. пясък, 30 т. сол, 180 т. луга и отсевки 20 т. и имат заявка за 20 т. химичен материал, който да бъде доставен за да се ползва за почистването на града.
Фирмите-подизпълнители, които отговарят за почистването на съставните селища на общината, са "Бургасинвест", БКС и "Бургас Шели", които също представиха тяхната техника и материали. На всяка една фирма е даден определен район от съставните селища. Има дежурни и машини, които са точно за този район.
От 5 декември се въвеждат и денонощни дежурства. При нужда ще бъдат използвани и 20 души, лишени от свобода. Те ще разчистват спирките, и подходите към подлезите.
Тя поддържа също малък район Бургас - кв. Ветрен, Бургас - кв. Сарафово и м.с. Черно море като в с. Рудник се събират с другата фирма и там районът е разделен. Всички фирми имат напълно готови машини и разполагат с необходимите инертни материали", допълни Василев.