Лидерът на дясноцентристката партия и бивш премиер на Италия Силвио Берлускони поиска неговата партия да участва в бъдещото правителство на страната, което ще бъде оглавено от лидера на левия център.
В интервю за телевизионния Канал 5 Берлускони постави две условия в замяна на подкрепата си за кабинета на Пиер Луиджи Берсани.
„Тъй като в изборите двете формации спечелиха почти еднакъв резултат, ние искане партията „Народ на свободата" да влезе в кабинета и освен това президентът на републиката да бъде по-умерен", посочи бившият премиер, цитиран от БГНЕС.
"Вече казах пред 300 000 души, които дойдоха да ни подкрепят: или Демократическата партия променя позицията си на 180 градуса, или час по-скоро отиваме отново на избори", подчерта Берлускони.
"Левицата зае всички постове. Ако те искат и президентския пост, ние с нашите сенатори ще блокираме Сената, което значи и парламента, и ще изкараме хората на улични протести, защото това ще е преврат", добави той.