Виляреал опука Атлетико и задмина Барселона
Виляреал опука Атлетико и задмина Барселона / netinfo
Виляреал победи изненадващо лесно Атлетико Мадрид с 3:0 и задмина Барселона на второто място в класирането на Примера дивисион.

В 38-ата минута триходова комбинация между Робер Пирес, Джузепе Роси и Санти Касорла завърши с точен изстрел във вратата на Кристиан Абиати.

Минута преди почивката Пирес подаде на голмайстора Касорла, а той на Роси, който намери на отлична позиция Нихат Кахвечи и турчинът удвои.

Жълтите подводница сложиха точка на двубоя в 66-ата минута, когато Нихат отбеляза втория си гол, след пас на Касорла.

Виляреал се изкачи на втора позиция актив от 59 точки и изостава само на три от водача Реал Мадрид, който утре посреща Севиля. Барселона вече е на трето място с 58, а Атлетико Мадрид е четвърти с 50 точки и утре може да бъде настигнат от Сантандер.