Сан Антонио с втора поредна загуба
Сан Антонио с втора поредна загуба / netinfo

Шакил О'Нийл завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 16 борби при победата на Финикс над Сан Антонио с 94:87 точки в среща от първенството на НБА.

Стив Неш добави 19 точки и 14 асистенции за "слънцата", които нанесоха втора поредна загуба на Спърс след серия от 11 успеха. Шакил О'Нийл само за първото полувреме имаше 12 точки и 11 борби.

За Сан Антонио Ману Джинобили завърши с 22 точки. Тони Паркър добави 21 точки, а Тим Дънкан завърши със 17 точки и 10 борби. Спърс водеше с 85:80 5:12 минути преди края на мача, но Финикс направи серия от 14:2 и стигна до победата. Амар Студемайър записа 16 точки и 11 борби за Сан Антонио.

Филаделфия постигна четвъртата си поредна победа, след като се наложи със 119:97 точки над Милуоки Бъкс. Новобранецът Тадеус Янг се отчете с 22 точки за победителите. Антъни Паркър вкара 23 точки, Рашо Нестерович добави 17, а Андреа Баргнани - 16 за домакинската победа на Торонто Раптърс над Сиатъл Суперсоникс със 114:106 точки.

Бено Удрих отбеляза два наказателни удара в последните четири секунди и донесе победата на Сакраменто Кингс над Лос Анджелис Лейкърс със 114:113 точки. Чонси Билъпс реализира 34 точки и помогна на Детройт Пистънс да се класират за плейофите след успех със 116:109 точки над Чикаго Булс.