Наско Курдов носи успеха на България срещу Украйна
Наско Курдов носи успеха на България срещу Украйна / netinfo
Младежкият национален тим на България постигна победа с 1:0 над домакина Украйна в 6-ия международен турнир за младежи до 21 години „Валерий Лобаносвски”.

Единственото попадение във вратата на домакините реализира нападателят на Байер Леверкузен Атанас Курдов в 79-ата минута на срещата. Минута по-рано тимът на Украйна остана с човек по-малко на терена след червения картон на Евген Евсеев.

Така българските национали се класираха за финала на надпреварата, където ще срещнат състава на Полша. По-рано днес поляците се наложиха със същия резултат над връстниците си от Северна Ирландия.

Съставът на България: Марио Кирев, Цветомир Панов, Виктор Генев, Павел Виданов, Николай Дюлгеров, Александър Тонев, Атанас Курдов, Атанас Апостолов, Николай Чипев, Момчил Цветанов, Тодор Стоев.