Енерги остави Вердер в играта за титлата
Енерги остави Вердер в играта за титлата / netinfo

Енерги Котбус не успя да спре Вердер и остави на бременските музиканти илюзорни шансове за титлата в Бундеслигата.

На своя Везерщадион възпитаниците на Томас Шааф победиха с 2:0 тима на Станислав Ангелов и Димитър Рангелов и могат да се надяват на триумф в шампионата единствено, ако спечелят оставащите си три мача, а водачът Байерн Мюнхен загуби четири пъти поред, което изглежда на практика невъзможно.

Пелето игра цял мач за източногерманците, а лекувалият доскоро контузия Рангелов влезе в игра в 68-ата минута на мястото на хърватина Стивен Ривич, секунди след първия гол на домакините.

Шведът Маркус Розенберг изведе Вердер напред в 67-ата минута, а португалецът Хуго Алмейда оформи крайното 2:0 в 79-ата, като и двамата голмайстори се появиха не терена като резерви в 56-ата минута.

В борбата за второто място бременските музиканти дръпнаха с две точки пред Шалке, направил 1:1 у дома срещу Хановер без трайно контузения Чавдар Янков. Три кръга преди края Енерги е с четири точки над зоната на изпадащите.

Валери Домовчийски бе в групата на Херта Берлин, но не взе участие при домакинската победа с 3:1 над Карлсруе.