Драмата в Истанбул струвала 25 милиона на Юве
Драмата в Истанбул струвала 25 милиона на Юве / БГНЕС

Директорът в Ювентус Джузепе Марота разкри, че клубът се е лишил от 25 милиона евро с отпадането си в груповата фаза на Шампионската лига.

„Бианконерите“ загубиха с 0:1 от Галатасарай в Истанбул в заключителния си мач от този етап на турнира. Срещата бе отложена с един ден заради снежната буря, разразила се над Босфора, а в крайна сметка турският гранд стигна до попадение в добавеното време на двубоя.

„Футболният клуб трябва да се оправя и с непредвидими фактори“, обясни Марота. „А те са свързани с резултатите на терена. Несигурността в даден мач е нещо, което не може да се предскаже.“

„Един гол може да има огромно значение. Нашето отпадане от Шампионската лига ни струва 25 милиона евро. Израстването ни във финансов аспект е бавно спрямо останалите европейски клубове, особено в сравнение с английските. На някои стадиони посещаемостта е под 50 процента. За нас обаче новият стадион изигра ключова роля при диверсификацията на приходите ни. Повече публика по трибуните означава повече пазарни възможности“, допълни Марота.