Червените ангели се класираха за плейофите на ФИБА
Червените ангели се класираха за плейофите на ФИБА / netinfo

Женският баскетболен тим на ЦСКА постигна убедителна победа с 95:66 като гост на гръцкия Аполон Птолемаида. Това бе последен мач от груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. По този начин момичетата на Георги Бопжков влязоха през парадния вход за следващия етап на квалификациите.

Първата част завърши само с 2 т, аванас за „червените ангели” , но в следващите десет минути те реализираха 29 срещу само 5 т. за гъркините. След това мачът се доиграваше и това позволи на наставника на ЦСКА да даде шанс за изява на повечето резерви.

Най-резултатна за победителките е Таня Чиров с 21 т., а Теодора Петрова добави още 20 т. за успеха. Своя принос за победата дадоха и повече от 300 „червени” фена,  които създадоха страхотна атмосфера в залата.