Арсенал спечели битката за четвъртото място
Арсенал спечели битката за четвъртото място / netinfo
Арсенал победи с 2:1 Болтън в мач от 34-тия кръг от английската Висша лига в среща, която определи до голяма степен кой от двата отбора ще завърши на четвърта позиция и ще участва в квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига.

Гостите откриха резултата в 10-та минута чрез френския национал Никола Анелка. В 31-та минута Томаш Росицки изравни, а Сеск Фабрегас донесе победата за домакините, след като се разписа в самото начало на второто полувреме. В 82-та минута Иван Кампо от Болтън бе изгонен за втори жълт картон.

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 0:0, но въпреки това гостите останаха с на трето място с комфортна преднина от две точки пред Арсенал във временното класиране в английската Висша лига.