/ iStock/Getty Images
AboPharma, със съдействието на спортен клуб по шахмат „Левски“, организира турнир по шах за купата на „Линопрост“.  Турнирът ще бъде открит с кратко представяне на компанията и на продукта, след това всички ще се забавляват с комеди шоуто на Венци Мартинов. Ще има и кетъринг, лека музика през почивките, много награди и весело настроение!

В турнира ще вземат участие титулованите шахматисти: Кирил Георгиев и Евгени Ерменков. Интересна подробност е, че участие ще вземе и Петър Жотев - вицепремиер и министър на икономиката в правителството на Иван Костов.

Дата: 9 ноември 2019 г. Начален час: 10 часа

Място: София, Национален стадион „В. Левски“, централен вход, зали на Пресклуб „България“.

Право на участие: Мъже, навършили 45 години, познаващи правилата на шахматната игра, подали заявка за участие в турнира.

Заявки се подават на: www.linoprost.abopharma.info  или на e-mail: shahklub@abv.bg  или на GSM: 0889 42 35 15 или 0885 80 60 60 най-късно до 7 ноември. Списъкът с участниците се публикува на сайта www.chess-results.com

Система: Швейцарска в 7 кръга по правилата на ускорения шахмат. Времето за обмисляне е 10 минути + 10 секунди на състезател, считано от първия ход.

Класирането е следните показатели: 1. Брой спечелени точки. 2. Резултат от партиите между състезателите в същата точкова група; 3. Редуциран Бухолц (–1); 4. Бухолц; 5. По-голям брой победи; 6. Процент с черни фигури.

Програма: 10.00 – 10.15 – кратко представяне на Абофарма и продукта Линопрост + комеди шоу на Венци Мартинов; 10,15 ч. – техническа конференция; 10,30-12,30 – четири кръга; 12,30-13,00 обедна почивка; 13,30-15,00 ч. три кръга; 15,15 ч. – закриване.

Наградите са по класиране, не се делят и са гарантирани от организаторите, независимо от броя на участниците!

І – 400 лв.   II – 300 лв.  III – 250 лв.   IV – 150 лв.   V – 140 лв.   VI – 130 лв.   VII – 110 лв.   VIII – 100 лв.  IX – 90 лв.   X – 70 лв.   XI – 60 лв.   XII – 50 лв. и три награди по 50 лв. по жребий между ненаградените завършили турнира и присъстващи на закриването състезатели.