Около 95% от жените в Русия имат основни познания за секса, но много от тях не умеят да съблазняват мъжете с поглед и интонация, смята руският сексолог Евгений Колгавчук.
"Съвременните млади жени може да са запознати дори с отклоняващи се форми на полово поведение като фетишизъм или садомазохизъм, но някои от тях нямат навик за изящно съблазняване с помощта на поглед, интонация, игривост", заяви в разговор с РИА Новости Евгений Колгавчук, който е член на Руското научно дружество по сексология, във връзка с предстоящия Международен ден на жената 8 март.
Според него сексуалното поведение на жените все по-често става много експресивно. По думите на сексолога приблизително 95% от руските жени имат най-елементарните и необходими знания за секса, като по правило по-образованите са по-добре информирани за половите взаимоотношения, посочва БГНЕС. "В някои случаи обаче прекомерните знания и активност по креватните въпроси може дори да отблъснат мъжете, тъй като мнозина от тях искат самите те да преподават, да очароват и съблазняват", отбелязва Кулгавчук.