Водещите индекси на Уолстрийт леко се покачват, след като доларът се засили. Пазарът очаква изказването на председателя на ФЕД Бен Бернанке, който ще говори пред Икономическия клуб на Вашингтон в средата на деня.
Върху инвеститорите натежа съмнението дали ФЕД ще повиши основната лихва в САЩ по-скоро отколкото се очакваше. Играчите са притеснени, че с нарастването на икономиката централната банка може да повиши лихвите и да оттегли някои от спасителните си мерки.
На стоковите пазари цената на петрола продължава да пада. Лекият американски петрол се понижи до 74,50 долара за барел, а нефтът сорт Брент поевтинява до 76,55 долара за барел. На валутните пазари доларът поскъпва към еврото, като към момента двойката се търгува за 1,4821 долара за 1 евро.