Отменени полети от и до София заради стачката на Lufthansa
Отменени полети от и до София заради стачката на Lufthansa / снимка: Sofia Photo Agency
Отменени полети от и до София заради стачката на Lufthansa
26283
Отменени полети от и до София заради стачката на Lufthansa
  • Отменени полети от и до София заради стачката на Lufthansa

Два полета в следобедните часове са анулирани на Летище София заради стачка на служителите на германската авиокомпания Lufthansa („Луфтханза"), съобщи за Дарик изпълнителният директор на летището Пламен Станчев. Единият анулиран полет е от София за Мюнхен, а вторият - от София за Франкфурт. Очаква се в следващите дни да бъдат отменени още полети. Протестните действия на пилотите на Lufthansa продължават до петък. Ето какво още каза Пламен Станчев:

Анулиран е и полетът от Франкфурт за София, който трябваше да кацне в 22.50 ч тази вечер и да излети на 23 февруари в 6.00 ч. Анулирайки пристигането, утре сутринта няма да има и заминаване. Единственото, което чрез телекс е анулирано от авиокомпанията, е утре, в 13.05 часа полетът от София за Мюнхен, респективно полетът, който каца в 12.10 ч от Летище Мюнхен и вечерта, в 22.50 часа отново е анулиран кацащият полет от Франкфурт и излитащ съответно на 24 февруари в 6.00 ч сутринта от София за Франкфурт. Нямаме други анулирани полети официално в телекс.

Тази нощ над 4000 пилоти на Lufthansa започнаха тази стачни действия. Стачката ще продължи до петък сутринта. Пилотите настояват да бъдат увеличени заплатите им с 6,4 процента и да получат обещание, че няма да има съкращения и прехвърляне на дейности в подизпълнители, където работната ръка е по-ниско платена. Междувременно ръководството Lufthansa се обърна към германския съд да спре четиридневната стачка на пилотите на компанията.

Информацията е актуализирана в 17.20 ч.