сграда БДЖ
сграда БДЖ / БГНЕС
Облигационерите са поискали две вноски по 20 млн. лева до края на юни от БДЖ, за да прекратят принудителните вземания. Това обяви на извънредна пресконференция Филип Алексиев, финансов директор на Холдинг БДЖ. Той уточни, че възбраната върху сградата на холдинга е наложена още на 20 март 2014 г., заради необслужване на заема. По думите на Алексиев това обаче не е извиване на ръце, а инструмент, от който би се възползвала всяка кредитна институция.
 
Частен съдебен изпълнител обяви за продан сграда на БДЖ

Емблематичната сграда на дружеството в центъра на София бе обявена днес за прода
н от частен съдебен изпълнител. В момента там се помещава централното управление на "Холдинг Български държавни железници". Сградата е паметник на културата и е оценена на 7.315 милиона лева. Срокът за подаване на оферти е един месец.

Запорираха сметки на БДЖ - Пътнически превози

В края на миналата седмица стана ясно, че кредиторите са блокирали парите по сметките на железниците, за да си получат вноските по заем. Алексиев коментира, че спекулата с определението, че БДЖ е на "гърба на данъкоплатеца", трябва да престане. Той даде пример с Франция и отпуснатите там 43 млрд. евро държавна помощ за железниците им.

Министър Московски: Ще решим проблема с БДЖ, но се чудя на наглостта

Финансовият директор на холдинга припомни, че се очаква още тази седмица правителството да одобри възмездна помощ от първите 20 млн. лева, което е първа крачка към изпълнение на изискванията на облигационерите.
БТА