Американската икономика е нараснала с годишен темп от 3,1 процента през тримесечието юли-септември, като потребителите са похарчили повече, а федералното и щатските правителства са допринесли за растежа за първи път от близо три години, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес. Икономиката обаче вероятно се забавя през текущото тримесечие.
Третата и последна оценка, оповестена днес от министерството на търговията на САЩ, сочи, че растежът за периода юли-септември е преразгледан нагоре спрямо обявения преди месец темп от 2,7 процента, пише БТА.
Растежът за третото тримесечие е над пъти по-голям от равнището от 1,3 процента, отчетено за тримесечието април-юни. Само че нарушенията, предизвикани от супербурята Санди в североизточната част на страната и несигурността около "фискалната скала", задаваща се на 1 януари, вероятно възпират растежа през тримесечието октомври-декември.
Много анализатори прогнозират годишен темп на растеж от едва 1,5 процента за това тримесечие.