Здържаха под стража шофьора разрушил 3 къщи
Здържаха под стража шофьора разрушил 3 къщи / netinfo

Постоянна мярка "задръжане под стража" е наложена на водача на товарния автомобил "Волво", който в събота причини значителни материални щети на 3 къщи в монтанското село Студено буче.

Припомняме, че на 27 юни около 22:30 часа при управление на влекач с полуремарке 37-годишният Р.М. от гр. Бургас е изгубил управление над камиона, напуснал е пътното платно и се е ударил последователно в три къщи, разположени вляво и вдясно от пътното платно. Катастрофата е реализирана при движение след употреба на алкохол в размер на 2,39 промила и вследствие несъобразена скорост. По пътя си товарният автомобил е унищожил и два железобетонни стълба, собственост на ел. компания.

Вследствие на произшествието са нанесени значителни материални щети на къщите. Водачът на товарния автомобил е криминално проявен - 4 пъти е залавян да шофира след употреба на алкохол, регистриран е като автор на 5 кражби и 2 хулиганства. В досието му фигурира 6-месечна ефективна присъда за кражба.