Мажоритарният кандидат и водач на пропорционалната листа на ГЕРБ за област Враца Николай Коцев даде изявление днес, с което предупреждава за изборен туризъм във Враца и призовава хората да гласуват на предстоящите избори за 41-во народно събрание.
"Уважаеми граждани на област Враца,
Обръщам се към вас, воден от тревогата ми като гражданин. До изборите остават 2 дни. Обръщам се към вас, за да ви призова да гласувата. Да бъдете бдителни, защото има реална опасност да бъде подменен вотът на гражданите на Врачанска област.
Правителството, доминирано от БСП и ДСБ се опита да реши съдбата на страната ни в „12 без 5". Изборният закон позволява нашия вот да бъде определен не от волята ни, а от политически игри и предизборни машинации.
Никой не може да се пребори с държавата сам. Но ви призовавам - ако всички гласуваме на 5 юли няма да позволим решения, взети без нашия глас да определят какво ще се случи с Враца, с нашия регион и с България в следващите 4 години.
Има огромна опасност от подмяна на вашия вот, от вота на врачани, на жителите на нашат област. В нашия шаб се получиха сигнали за подготвяне на организирано гласуване на над 2 хиляди гласоподаватели отвън в област Враца.
Не искам на 5 юли Враца да се напълни с екскурзианти, които не идват на Вола или паметника на Ботев. Те идват, за да гласуват вместо нас. Те идват, за да излъчат вместо нас депутати от нашата област!
Сигурен съм, че и вие като мен не сикате това да се случи! Затова ви призовавам за бдителност, за активност в изборния ден. Няма друг начин да се справим с опита някой да подмени нашия вот.
Граждани, приятели,
Пред кого искаме да бъдат задължени и отговорни представителите на нашата област в следващото Народно събрание?! На всички нас - врачани или на неделни екскурзианти, управлявани от партийни централи, влезли в сделки на оцеляване?!
Обръщам се към вас само с една цел - да ви призова за активност на изборите на 5 юли! Моля ви, не разпилявайте демократичните си гласове. Точно това цели съглашателството между ДПС и БСП, защото всичко изглежда предварително изчислено - кой къде да прехвърли гласове на политическите си ортаци, така че след 5 юли отново да ни управляват същите, които и досега. Нека не позволяваме да спрат нашето всеобщо желание за промяна.
Ние от ГЕРБ Враца създаваме извънреден щаб, който ще следи за всички нередности в изборния ден. Призоваваме всички граждани да се обаждат на следните телефони - 092/66 50 05 или на мобилен 0884/ 800 269 и да ни сигнализират за нередности, на които са станали свидетели.
Разчитаме на вашата гражданска съвест - гласувайте, не продавайте гласа си, бъдете бдителни!
Не оставяйте някой друг да реши вместо вас!"