Кметът на община Враца инж. Тотю Младенов и зам.-кметовете Светла Кръстева, Силвия Драйчева и Тони Милева присъстваха на откриването на ремонта, свързан с въвеждане на мерки за енергийна ефективност в ОУ „Васил Левски" и на Центъра за работа с деца. Финансирането е осигурено по Фонд Козлодуй-Енергоспестяващи мерки на стойност 199 856 евро за общо три обекта. Ремонтите дейности извършени в ОУ „Васил Левски" -Враца ще намалят разходите за енергия с 30%.
Предстои да се извърши още подмяна на олуци и водосточни тръби на стойност 18 хиляди лева, вътрешен ремонт на стаи и коридори на стойност 51 хиляди лева.
Вчера беше открита и модернизираната сграда на Центъра за работа с деца. Центърът ще обхване 600-650 деца, които ще бъдат групирани по интереси - народни танци, модерни танци, пеене, рисуване, спортни занимания и др., каза зам.-кметът Силвия Драйчева. Предстои да се извърши основен ремонт на покрива на стойност 81 хиляди лева.