Врачански балкан събра фенове на електронната музика
Врачански балкан събра фенове на електронната музика / снимка: Иван Стрижлев, Дарик Враца

Започна вторият фестивал Vola Open Air 2009. Връх Околчица в ПП "Врачански Балкан" ще събере стотици фенове на електронната музика в двата фестивални дни 4 и 5 септември. На две сцени ще участват най-изявените в жанра български и чуждестванни творци.

Специални гости снощи бяха британците DJ Deekline  и MC Ivory, които харесаха много приодата и се изказаха ласкаво за българските момичета. Изявите на DJ Deekline са свързани с най-престижните лондонски клубове.

"Тази година организирането на фестивала беше по-трудно, каза организаторът Цветослав Йонов. Заради по-малкия бюджет няма лайф групи". Наколкостотин души от Гърция, Македония, Сърбия, Румъния и България  се очакват във Врачанския балкан за събитието, което е единствено по рода си за Северозапада.

HMSU, Metafiziq, Digital Soul, Atriohm, DJ Size са част от участниците във фестивала.