Във Враца днес започва първият кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм – радиоуправляеми модели с ДВГ. Участие са заявили 40 състезатели от 15 клуба в страната. Те ще представят 57 модела в класовете формула “Нитро”, “Супернитро”, “Нитро с пулстартер” и формула 2.
От Враца в състезанията ще се включи Спортният клуб по моделни спортове, в състава му са змс Дамян Петров, Мартин Дамянов, Ивайло Тониев и Георги Ивов. В събота състезанието ще е от 13 до 20 часа на пистата на Детския социален комплекс, а в неделя – от 10 до 13 часа.