Водата в с.Орсоя - с нитрати
Водата в с.Орсоя - с нитрати / netinfo

Вода с нитрати пият в ломското Орсоя, съобщиха от Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве в Монтана. Отклонението на водната проба по химични показатели е следствие на старо замърсяване. Един случай на заболял от паротит в Берковица и един от варицела в с.Владимирово, отчете инспекцията за изминалата седмица.

Само 20 случая на остри респираторни заболявания са регистрирани през последната седмица, което прави заболеваемост от 43 на 10000 души

За лоша хигиена е съставен акт на директора на училищно общежитие в населено място в община Бойчиновци.