Строят нов мост край Бойчиновци
Строят нов мост край Бойчиновци / netinfo

Нов мост над река Огоста край град Бойчиновци ще бъде изграден с1 милион и 200 хиляди лева, съобщи кметът на Бойчиновци Стефчо Георгиев. Стартиралите вече строителни дейности се финансират от Фонд "Републиканска пътна инфраструктура", изпълнител на обекта е фирма "Мостстрой" - София.

Новото съоръжение ще е широко 6 метра и ще има две пасарелки за пешеходци. То ще се изгражда в продължение на година. През това време движението ще се осъществява по временен мост.


Реконструкцията ще наложи и отбиването на река Огоста.  Съоръжението е строено през 1923 година от известните в района търговци - братя Харитонови и оттогава само е укрепвано.