Стартира втрата част от програма “Старт в кариерата” във Враца. Разкрити са работни места във всички регионални звена на държавната администрация. Младежите участващи в програмата трябва да са на възраст до 29 г., да са завършили висшето си образование с успех над “Добър 4.00”,
да нямат трудов стаж по специалността си и да са регистрирани в “Бюрото по труда”. Предлаганите служби са в Регионалния инспекторат по образованието, ТД на НАП, НОИ, РИОКОЗ и дирекция “Съвети в земеделието”.
60 млади хора могат да започнат работа в публичната администрация по програмата и в Монтана.
Младежите могат да подават документи в дирекциите „Бюро по труда” до 17 август. Нов момент в тази кампания е възможността документи да подават не само безработни, но и заети младежи, които отговарят на условията за кандидатстване, но към настоящия момент не работят по специалността си, поясни директорът на Бюрото по труда в Монтана Иван Славчов.
2073 са заявените работни места в централни ведомства,областни и общински администрации. 35 са местата за Бюрото по труда в Монтана, общо 60 са за цялата област.
Месечната заплата е 280 лв. Младежите се наемат на трудов договор със срок до 9 месеца.