Спират помощите за безработни
Спират помощите за безработни / netinfo
Спират помощите за безработни с повече от 18 месеца регистрация в Бюрата по труда. Промяната влезе в сила от началото на месец юни, съобщи Димитрийка Цанова от дирекция “Социално подпомагане” във Враца. Целта на корекцията в Закона за насърчаване на заетостта е постигане на по-голяма активност от страна на безработните. Във връзка с това те ще бъдат подпомагани със средства всеки месец от Бюрото по труда в случай, че сами си намерят работа, уточняват от службата във Враца.