Над 21 000 лева внесоха в хазната длъжници от Врачанско след като получиха sms-и, с които приходната администрация им напомни за задълженията. Парите са внесени през август, след старта на кампанията през юли.
По новия начин бе напомнено на 10 некоректни платци от региона, че дължат общо 150 212 лева. Две от фирмите се издължиха напълно като платиха 10 452 лева. На дружествата са наложени запори на банкови сметки и на движимо имущество.
Неплатените данъци и осигуровки са от края на миналата до средата на 2009 г.