1500 нови осветителни тела ще бъдат монтирани по график до
30 септември в селата на община Видин, съобщи кметът Иван Ценов. Поставянето започна от Златорожието и продължава в Кутово, Антимово, Покрайна, Капитановци, Гомотарци, Кошава и Сланотрън. Лампите са енергоспестяващи и са с 12-годишна гаранция. С подмяната ще бъде постигната
70% осветеност на населените места в общината.
В града уличното осветление ще бъде възстановено на 100 %.
Ще бъдат монтирани нови 1000 осветителни тела, като освен
това ще се извършват и необходимите ремонтно-
възстановителни работи по мрежата на уличното осветление по
жилищни квартали.