Санкионираха работодатели от Монтана
Санкионираха работодатели от Монтана / netinfo
30 акта на работодатели и осигурители съставиха през януари служители на Териториалната дирекция на НАП Монтана

Обект на проверките е бил срокът за подаване на Декларация образец №1 „Данни за осигуреното лице”.

Установено е, че 14 осигурители не са подавали в законоустановения срок данни за лицата, осигурени от тях, за периода от януари до октомври - 2007 г. На нарушителите са съставени 30 акта - 16 за неспазване на осигурителното законодателство и 14 за нарушение на Наредба Н-8/ 29.12.2005 г.

От дирекцията припомнят, че вноските за сметка на осигурителя се внасят с изплащането на цялото възнаграждение или на част от него. При начислени, но неизплатени възнаграждения, осигурителят внася вноските до края на месеца, през който е направено начислението. Всички осигурители и работодатели са задължени да подават за всеки календарен месец Декларация образец №1 не по-късно от деня, следващ деня на възникване на последното задължение за внасяне на вноските за месеца, освен при плащане на аванс, който не е единствено плащане за месеца.