Започва подготовката за ремонт на участък от пътя Враца - Оряхово, съобщават от Областно пътно управление. Днес започват геодезически работи и отлагане на подпорни точки по път ІІ - 15 в участъка от подлеза на ул. „Мито Орозов" до ученическия град. Проектът е част от програма „Държавни инвестиционни заеми" за рехабилитация и реконструкция на пътища от републиканската пътна мрежа. Общата дължина за рехабилитация е 3 километра, като близо 2 от тях попадат в регулацията на гр. Враца. Средната денонощна интензивност на път ІІ - 15 е 6073 моторни превозни средства.
Пътят ще бъде фрезован и ще бъде положена асфалтова настилка от плътен асфалтобетон. Ще бъдат подменени пътните знаци, ще се постави изцяло нова сигнализация и маркировка. Ще се възстановят банкетите.
Целта е подобряване на експлоатационните качества и носимостта на пътното платно с оглед осигуряване условия за безопасност на движението и по-добро отводняване на пътя.