Пуснаха 5-ти блок на АЕЦ Козлодуй
Пуснаха 5-ти блок на АЕЦ Козлодуй / netinfo
Пети енергоблок на АЕЦ “Козлодуй”, днес бе включен в паралел с енергийната система на страната. Причината, довела до изключването на генератора на блока на 1 септември бе късо съединение в електрическата част на генератора. Изпълнен е необходимият обем ремонтни дейности.

Към 11.00 часа днес мощността на блока е 520 мегавата и ще продължи да се повишава с 2% на час в съответствие с графика на Централно диспечерско управление – София.

След включването на пети блок започна постепенно разтоварване на мощността на шести енергоблок, който ще бъде спрян за планов годишен ремонт около 14.00 часа днес.