Продължава приема на молби за целеви помощи за отопление на твърдо гориво в област Враца, съобщи Димитрийка Цанова - шеф на дирекция социално подпомагане.
1000 по-малко от миналата година са подадените молби до момента за отопление с дърва, а срокът за подаването им е до края на месец септември. До днес със суровина са се снабдили близо 9300 души.
От началото на ноември започва и приема на молби за отопление с електроенергия. За това хората, които не са одобрени за едната, могат да кандидатстват за другата помощ, уточняват от дирекцията.