Приемат молби за помощи за отопление
Приемат молби за помощи за отопление / netinfo
От днес започна приемът на документи за отпускане на целева помощ за отопление с ел.енергия. Формуляри ще се подават до края на март следващата година.

62 лева и 31 стотинки е месечната левова равностойност, която е определена със заповеди на министъра на труда и социалната политика. Тя е с 4 лева и 56 стотинки повече спрямо миналата година.

Документи се подават в Социалните служби. Кандидатите не трябва да са закупували недвижим имот за последните 5 години, да са регистрирани в бюрото по труда в предходните 6 месеца. Към молбата се представя документ за получена заплата за предходния месец, ако кандидата работи. Помощ се отпуска на самотно лице с доход до 96 лева и 25 стотинки, таванът за хора с увреждания с 50 и над 50 процента инвалидност е 114 лева и 40 стотинки, а за сирак 90 лева и 20 стотинки.

През миналия отоплителен сезон помощ за ел.енергия са получавали 890 жители на община Монтана и 400 на община Бойчиновци. Отказ е направен на 500 кандиати. Двама са взимали помощ за отопление с газ.