Чупят новите пейки в Дунавския парк, алармира “Лом прес”. 32 нови пейки бяха поставени в парка това лято. Тревните площи бяха почистени, изградени бяха и две нови детски площадки с люлки, пързалки и пясъчници. Пейките обаче ги чупят и къртят. Една от тях вероятно е отнесена от автомобил, макър че преминаването на превозни средства през парка е забранено.
И още една новина – “Глоби до 500 лв. за растителни отпадъци”. Една седмица срок за почистване на дворовете от растителни отпадъци даде общината. Нека хората да си почистят до 31 октомври и да складират отпадъците до контейнерите, за да бъдат извозени, призоваха от кметството.
Въпреки, че е забранено изхвърлянето на растителни, животински и строителни отпадъци в контейнерите и около тях, общината ще организира извозването до 500 лв. на гражданите, които замърсяват.
“Зов за истина” отделя цялата първа страница на изборите. Заглавията са: “На балотаж са Първанов срещу Сидеров”, “Отзвук” и “Десницата умря”. Във вестника е включено и месечното приложение за литература, изкуство и култура “Дъга”.
“Подкупи и документни измами са на вниманието на съда” е водещото заглавие в “Монт прес”. За източване на ДДС за над 40 хиляди лева на съда е предаден Кирил Добринов. Срещу него вече е приключило разследването за доставката на наркотици в Монтана, укрити в неопренови костюми. 21-годишният Димитър Стрелчев е подсъдим по дело за подкуп, съобщи заместник-окръжният прокурор Захаринка Токина.
Седем досъдебни производства за извършени корупционни престъпления са образувани в Монтанско от юли до септември - три от тях по служба, две - за документни измами и по едно за безстопанственост и подкуп. Наказателното производство по едната измама е спряно, по останалите разследването все още не е приключило.
Внесени са три обвинителни акта срещу шестима обвиняеми - по един за документна измама, за длъжностно присвояване в особено големи размери и престъпление по служба със значителни вредни последици.
И още една новина от вестника - “Природният газ намалява емисиите вредни вещества”. Газоразпределителната мрежа в Монтана e с дължина над 58 км и е собственост на дъщерното дружество на “Овергаз” “Монтанагаз”. В резултат на замяната на традиционните горива с природен газ само за последните 2 години в атмосферата на Монтана са намалели емисиите вредни вещества с 363 тона серни оксиди, азотни оксиди, въглероден диоксид и др. и 1556 тона парникови газове.
През 2007 г. мрежата на “Монтанагаз” ще нарасне с още 3 километра, което ще позволи на още над 180 домакинства да използват “синьо гориво”.