"Изхвърлиха побойниците от социален дом" е водещото заглавие на в."Шанс нюз". 15 от възпитаниците на интерната в Лик са обявени за национално издирване. Осемте момчета от социално-педагогическия интернат в мездренското село Лик, които пребиха в нощта срещу петък възпитателка и двама охранители, са изхвърлени от дома - научи вестника.
"Полицай се гръмна в колата си" е друго заглавие от първа страница на вестника. Нервен срив е вероятната причина за фаталното решение на униформения от Бяла Слатина Димитър Димитров. Полицай от Районното управление на МВР в Бяла Слатина сложи край на живота си, като налапа служебния си пистолет и натисна спусъка.
"Ориенталски звезди" засветиха в златно" научаваме от последна страница на вестника. Златен медал завоюва врачанската ромска танцова формация на фестивала във Видин. Във феста, под мотото "Не на омразата! Не на расизма! Да на етническата толерантност!" участваха 7 състава с 240 изпълнители.
"Белослатински полицай се гръмна в слепоочието" е водещото заглавие на в."Зов нюз". Вчера, малко преди 7 ч., 35-годишен полицай излиза от дома си на ул."Цар симеон" - 2 в Бяла Слатина, качва се в бялото си "Ауди 80" и казва на близките си, че отива на работа. В РУМВР обаче 35-годишният командир на отделение така и не се появява. Минути след 7 ч. пътуващи от Бяла Слатина към близкото село Попица виждат спрялата на изхода от града бяла кола и облян в кръв човек на шофьорското място.
"Двама номинирани от ГЕРБ отпаднаха, Шахов е сигурният кандидат за кмет" е друго заглавие на вестника. Секретарят на общината Пламен Кръстев и съдия изпълнителят Георги Лаков са отпаднали от групата на номинираните от ГЕРБ кандидати за овакантеното място на кмет на Враца. според достоверни източници на този етап се съревновават лидерът на областното ръководство на партията Николай Коцев, временно изпълняващата длъжността градоначалник Светла Кръстева и председателят на Общинския съвет Костадин Шахов. Именно той е най-сигурният кандидат, който ще се състезава във вота през октомври.