“Безработен германец се регистрира на трудовата борса във Враца”, това е водещото заглавие на вестник “Шанс експрес”.
30-годишният Майкъл Витвер е първият германски гражданин, който си търси работа в Блгария. Преди месец е дошъл при приятелката си в село Косталево, регистрирал се на трудовата борса и чака предложения за работа. Три месеца Майкъл ще получава по 570 евро обезщетение за безработица, каквото се полага в Германия. “Ако си бах в Германия, щях да получавам тези пари цала година, но дойдох тук, защото България е в сърцето ми”, разказва той пред в-к “Шанс експес”.
“Парното поевтиня с 35 стотинки” е добрата новина от страниците на изданието.
С 35 ст. на мегаватчас по-малко ще плащат врачани перз новия отоплителен сезон независимо, че природният газ поскъпва с 11% от 1 октомври. В цената приета от ДКЕВР е предвидено това увеличение-коментират от “Топлофикация”.
“Козлодуй с пречиствателна станция”, четем от страниците на вестник “Козлодуй днес”.
През септември се очаква първата копка на пречиствателна станция в Козлодуй, съобщи Интернет-изданието Медия БИГ БГ. Първата сума по проекта - 300000 лева, дойде след преговори на местни общински съветници с депутати. През месец март председателите на ключови комисии от ОбС Козлодуй, по инициатива на Иво Симеонов - председател на икономическата комисия и с помощта на народния представител Иван Гризанов, се срещнаха в народното събрание с депутати, с които договориха средствата за предпроектни проучвания, които впоследствие МОСВ приведе в общинската сметка.
Общата стойноста на пречиствателната станция ще бъде 7.5 млн. лева. Средствата са предимно от програма ПУДООС, а изпълнител на строежа ще бъде „Енемона” АД.
В съоръжението ще се извършват процеси, свързани с: предварително механично пречистване на отпадъчната вода; биологично пречистване със съоръжение за пречистване на водите с циклична дейност; дезинфекция; дефосфатизация; уплътняване и обезводняване на излишната утайка.
“Кмета на Оряхово си противоречи”, информират ни още колегите от изданието.
Причината - 70000 лева за ремонт на вътрешно отделение
Месец юни 2006 г. Общински съветник отправя питане към градоначалника за извършен ремонт на вътрешното отделение на МБАЛ-Оряхово. Иванов отговаря, че ремонтът се върши на добра воля и няма договор за него. Спонсор е фирма „Хидрострой” - София, която според финансовите си възможности определя размера на влаганите средства.
С решение № 666 от месец март 2007 г. общинските съветници задължават общинска администрация да представи отчет за реализираните и изпълнени проекти за изминалите три години. Според официалния документ, подписан от Христо Иванов и от Марио Милов – директор на дирекция „Специализирана администрация”, през 2005 г. е направен ремонт на вътрешно отделение в МБАЛ - Оряхово. Стойността на проекта е 70000 лева, финансиран е от общинския бюджет, а изпълнител е фирма „Адонисконсулт” ЕООД - гр.София.
Три месеца по-късно на ново запитване от страна на общинския съветник Милен Кирилов кметът отговаря, че Община Оряхово не е сключвала договор за ремонт на вътрешното отделение на болницата.
Само за една година Христо Иванов отговаря по три различни начина за едно и също нещо. Всъщност ремонтът е некачествен. Сменена е дограмата, без да се сложат щори и комарници. Правен е ремонт на тоалетните, вследствие на който едната е запушена, и сега болните, мъже и жени, са принудени да ползват обща. Наклонът в помещението е обратен и то се пълни с вода. Боята в коридора на отделението се лющи. За въпросния ремонт д-р Здравко Велков - управител на болницата, няма никаква информация, нито кой е възложител, нито кой е изпълнител. Към днешна дата пропуските в ремонта са отстранени със средства от здравното заведение.
Това не е първият случай в община Оряхово, в който всичко е тайно. Обикновено всеки въпрос си има конкретен отговор. Защо на един и същи въпрос се отговаря по три различни начина? В опит да бъде установена истината се оказа дори, че ремонтът е направен с дарения от българин, живеещ в чужбина. Тук вероятно думата трябва да се даде на правосъдната ни система.
“Обявиха хората в ОИК Козлодуй”, друга новина от вестник “Козлодуй днес”.
В сайта на централната избирателна комисия за местни избори /ЦИКМИ/ бяха обявени имената на титулярите и заместниците им в ОИК. С решение 294 от 9 септември, въз основа на заповед на кмета на общината, ЦИКМИ определи следният председателски състав на общинската комисия:
Председател - адвоката Райко Иванов Копачев – БСП, първи зам. председател Венера Силвестрова Венкова /НДСВ/, зам. председател Милен Станчев Рашков /ОДС/, секретар Димитрина Костова Горанова /ДПС/.
Бившият прокурор Ванко Живов Калиничов, сестрата на партийният червен лидер Цоло Цолов, Даниела Александрова Цолова и Биляна Живкова Михайлова са останалите трима членове от левицата. Жълтите са представени още от Детелина Кирилова Андреева, адвокатът Емилия Богданова Карамфилова е член от АТАКА, Делян Владимиров Бенев е представител от ДСБ, а Български народен съюз е упълномощил Катя Иванова Манчева за член на общинската комисия.
В сряда, 12 септември е първото заседание на комисията, а тогава е началния срок от който започват да се приемат регистрациите на партиите и коалициите за участие в местните избори.
През септември се очаква първата копка на пречиствателна станция в Козлодуй, съобщи Интернет-изданието Медия БИГ БГ. Първата сума по проекта - 300000 лева, дойде след преговори на местни общински съветници с депутати. През месец март председателите на ключови комисии от ОбС Козлодуй, по инициатива на Иво Симеонов - председател на икономическата комисия и с помощта на народния представител Иван Гризанов, се срещнаха в народното събрание с депутати, с които договориха средствата за предпроектни проучвания, които впоследствие МОСВ приведе в общинската сметка.
Общата стойноста на пречиствателната станция ще бъде 7.5 млн. лева. Средствата са предимно от програма ПУДООС, а изпълнител на строежа ще бъде „Енемона” АД.
В съоръжението ще се извършват процеси, свързани с: предварително механично пречистване на отпадъчната вода; биологично пречистване със съоръжение за пречистване на водите с циклична дейност; дезинфекция; дефосфатизация; уплътняване и обезводняване на излишната утайка.
“Кмета на Оряхово си противоречи”, информират ни още колегите от изданието.
Причината - 70000 лева за ремонт на вътрешно отделение
Месец юни 2006 г. Общински съветник отправя питане към градоначалника за извършен ремонт на вътрешното отделение на МБАЛ-Оряхово. Иванов отговаря, че ремонтът се върши на добра воля и няма договор за него. Спонсор е фирма „Хидрострой” - София, която според финансовите си възможности определя размера на влаганите средства.
С решение № 666 от месец март 2007 г. общинските съветници задължават общинска администрация да представи отчет за реализираните и изпълнени проекти за изминалите три години. Според официалния документ, подписан от Христо Иванов и от Марио Милов – директор на дирекция „Специализирана администрация”, през 2005 г. е направен ремонт на вътрешно отделение в МБАЛ - Оряхово. Стойността на проекта е 70000 лева, финансиран е от общинския бюджет, а изпълнител е фирма „Адонисконсулт” ЕООД - гр.София.
Три месеца по-късно на ново запитване от страна на общинския съветник Милен Кирилов кметът отговаря, че Община Оряхово не е сключвала договор за ремонт на вътрешното отделение на болницата.
Само за една година Христо Иванов отговаря по три различни начина за едно и също нещо. Всъщност ремонтът е некачествен. Сменена е дограмата, без да се сложат щори и комарници. Правен е ремонт на тоалетните, вследствие на който едната е запушена, и сега болните, мъже и жени, са принудени да ползват обща. Наклонът в помещението е обратен и то се пълни с вода. Боята в коридора на отделението се лющи. За въпросния ремонт д-р Здравко Велков - управител на болницата, няма никаква информация, нито кой е възложител, нито кой е изпълнител. Към днешна дата пропуските в ремонта са отстранени със средства от здравното заведение.
Това не е първият случай в община Оряхово, в който всичко е тайно. Обикновено всеки въпрос си има конкретен отговор. Защо на един и същи въпрос се отговаря по три различни начина? В опит да бъде установена истината се оказа дори, че ремонтът е направен с дарения от българин, живеещ в чужбина. Тук вероятно думата трябва да се даде на правосъдната ни система.
“Обявиха хората в ОИК Козлодуй”, друга новина от вестник “Козлодуй днес”.
В сайта на централната избирателна комисия за местни избори /ЦИКМИ/ бяха обявени имената на титулярите и заместниците им в ОИК. С решение 294 от 9 септември, въз основа на заповед на кмета на общината, ЦИКМИ определи следният председателски състав на общинската комисия:
Председател - адвоката Райко Иванов Копачев – БСП, първи зам. председател Венера Силвестрова Венкова /НДСВ/, зам. председател Милен Станчев Рашков /ОДС/, секретар Димитрина Костова Горанова /ДПС/.
Бившият прокурор Ванко Живов Калиничов, сестрата на партийният червен лидер Цоло Цолов, Даниела Александрова Цолова и Биляна Живкова Михайлова са останалите трима членове от левицата. Жълтите са представени още от Детелина Кирилова Андреева, адвокатът Емилия Богданова Карамфилова е член от АТАКА, Делян Владимиров Бенев е представител от ДСБ, а Български народен съюз е упълномощил Катя Иванова Манчева за член на общинската комисия.
В сряда, 12 септември е първото заседание на комисията, а тогава е началния срок от който започват да се приемат регистрациите на партиите и коалициите за участие в местните избори.