Преглед на печата
Преглед на печата / netinfo
За “Скандални сделки на Зеленогорски” съобщава от първата си страница вестник “BG север”. Градоначалникът на Плевен завещава 25 милионен борч на следващите местни управи.

Гръм порази търговка на пазар” и “Градоначалник строи отбранителна линия срещу лумнали пожари” са новините с монтански адрес.

ТД на НАП запорира банкови сметки за 15 млн. лв.” е новина от Враца. ТД на НАП във Враца наложи през първото полугодие обезпечителни мерки за 16540784 лв. Публичните изпълнители от местната приходна администрация са запорирали банкови сметки за почти 15 млн.лв., стойността на запорираното движимо имущество е над 1 млн.лв., а на възбраненото недвижимо имущество – 144000 лв.

От страница “Конфликти” на “BG север” четем “Депутатът Иван Даков оправдан, кандидатира се за кмет”. На 3 август Софийски градски съд оправда депутата от Коалиция за България Иван Даков, който бе подсъдим за неправомерно издаване на пълномощно за продажба на автомобил като кмет на Мизия през 2004 г. Прокурорът по делото заяви, че ще протестира оправдателната присъда пред Апелативния съд. Той поиска за народния представител от Врачанско две години условно лишаване от свобода с пет години изпитателен срок.

Голямата тема във вестника: “Цените на хранителните продукти полудяха заради спекуланти”. “BG север” прави проучване в няколко града и установява: Монтана - “Свиневъд се кани да хвърля бременни прасета в Дунава”, Враца – “Поскъпнаха даже слънчогледовите семки”, Ловеч – “Дребни фермери ще колят добичетата”, Видин – “Слагат етикети на стоки с изтекъл срок”, Плевен – “Хлебопроизводители фалират, млекарите плашат с протести”, а във Велико Търново “Изнасят пшеница за Румъния”.

Вестник “Слово плюс”: “Кооперациите ни ще оцелеят и в бъдеще”. Това твърди в интервю инж. Бранимир Димитров, председател на Областния кооперативен съюз в Монтана.

Борованската одисея следи още от първа страница вестникът. “Истината срещу манипулацията”. Не може един кмет да пренебрегва закона, дори когато взема решения за строителство на социално значими обекти. Всичко е свързано с жалбата и сигналите на общинския съветник в Борован Петър Цветковски от името на групата съветници от “Коалиция за България” до “Строителен контрол” във Враца. Алфата и омегата в нея да се вземе отношение спрямо незаконното строителство, извършено без знанието и съгласието на Общинския съвет в разрез с действащите закони.

Вестникът информира и за това, че във “Видинско ще възстановяват напоителните съоръжения”. Областният управител инж. Кръстьо Спасов е разпоредил да се сформира експертна комисия, която да установи състоянието на напоителните системи. Целта е да се предприемат ефективни мерки за дългосрочно решение на проблема със засушаването.